TECHNICKÉ PROHLÍDKY
           motorových manipulačních vozíků
  Klikni pro návštěvu stránek společnosti
  Zvolte téma

  Úvodní strana

  Manip. vozíky

  T.p. vozíků

  Ceník prohlídek

  FAQ's

  Kontakt

   
  Rychlý kontakt
   777 669 310
   info@abepo.cz
Motorové manipulační vozíky
 
Motorové manipulační vozíky jsou mobilní stroje používané nejčastěji v logistice, stavebnictví, lesnictví i jinde pro vertikální i horizontální manipulaci s materiálem. Manipulační vozíky jsou ruční nebo motorově poháněné nízkozdvižné nebo vysokozdvižné nebo zařízení pro překládání kontejnerů. Rozdělují se podle druhu pohonu, řízení a účelu:

Třída I. vozíky s akumulátorovým pohonem - elektrovozíky - jsou poháněné trakční baterií, která současně tvoří část protizávaží. Jsou bez emisí a proto vhodné do vnitřních prostor.

Třída II. vozíky se spalovacím motorem - motovozíky jsou poháněné spalovacím motorem. Jako palivo může být použito benzinu, motorové nafty nebo plynu. Jsou vhodnější pro venkovní prostory.

Skupina A - C plošinové vozíky pro horizontální přepravu, mohou být ručně vedené, s pákovým a nebo volantovým řízením

Skupina D - E vysokozdvižné vozíky jsou určené pro vertikální i horizontální přepravu. Mohou být ručně vedené nebo s pákovým řízením, zpravidla pro menší nosnosti.

Skupina W1 - W2 nejčastější vysokozdvižné vozíky, lidově nazývané "ještěrky". Vozíky této skupiny mají volantové řízení a mezní nosností mezi skupinami W1 a W2 je 5tun. Dodávají se v mnoha variantách a nosnostech pro standardní podmínky, i jako terénní nebo do výbušných provozů.

Skupina G jsou vozíky určené zpravidla pro regálové zakládání v logistických areálech. Charakteristický je pro tuto skupinu zdvih stanoviště obsluhy s transportovaným břemenem

Skupina Z zvláštních nebo speciálních vozíků může být celá řada od retraků nebo vychystávacích vozíků až po kontejnerové vozíky (na nádražích nebo v přístavech - vozíky o nejvyšších nosnostech - cca 80tun)

 
Copyright © Abepo, s.r.o. 2013 All Rights Reserved
Domů | Manipulační vozíky | Technické prohlídky MMV | Ceník prohlídek | FAQ's | Kontakt |